7 Mayıs 2017 Pazar

Uzun saçlı erkekler gizli eşcinseldir

Gizli eşcinsellerin aksesurlarla feminenleşmesi veya maskülenleşmesi, bedeniyle barışamamış eşcinsellerin de transseksüelleşmesi aynı şeydir.


Yukarıdaki başlık benim düşüncemle de örtüşen ve bir sözlükten aldığım bir düşüncedir. Neden mi gizli eşcinseldir uzun saçlı erkekler, özelikle at kuyruğu yapanlar falan?

En başta şunu açıklayayım. Transseksüellik ayrı, eşcinsellik ayrı bir şey değildir. Eşcinsellik erkek bedeninde kadın ruhunun da bulunmasıdır. Yoksa bir erkek bedeni niye hemcinsie aşık olsun, onunla sevişmek istesin ki? Bedeniyle barışık hemcinsiden hoşlanan kişiye eşcinsel, bedeniyle barışamayıp bedeninden kurtulmak isteyen içselleştirilmiş homofobisi olan eşcinsele de transseksüel deniyor.

Tabi bu anlattıklarım bir çok transseksüele ve LGBTİ tabirliye göre, kendi tabirleriyle talihsiz sözler olarak nitelendiriecek veya bilimsel verilerden uzak diye düşünülecek ve telaffuz edilecektir ama ben kendisiyle barışık bir eşcinsel olduğum için, benim heteroseksizmin içinden çıkmış cinsiyetçi verilere falan ihtiyacım olamaz. İhtiyacı olan kullanır cinsiyetçi homofobik verileri ve savunur.

Gelelim şimdi saç uzatan erkeklerin gizli eşcinsel olması meselesine... Heteroseksist bir toplumda kadın ruhlarını toplumsal cinsiyete uygun şekilde pörtletiyorlar işte uzun saçlı bu kişiler. Sonra da bunu tarihteki insanlara veriyorlar, metroseksüelliğe veriyorlar... Açık bir şekilde eşcinsel olamayanlar işte ya saç gibi aksesurlarla varolmaya çalışıyorlar veya gizliden gizliye kimliksel mesaj veriyorlar, veya transseksüel başlığı altında toplumsal cinsiyete uydurulmuş şekilde heteroseksizme yamanmaya çalışıyorlar işte.

Transseksüeli de eşcinsel, saç uzatan veya feminen aksesurlarla bastırdığı eşcinselliğini pörtleten de. Hatta hatta durduk yerde militarist biçimde kamuflaj kıyafetler tercih edenler de, sakal bırakanlar bile. Bunlar da eşcinselliklerini erkeksilikle absorbe etmeye çalışıyorlar anlaşılmaması için.

Ben, içinde kadın ruhu barındıran ve bu yüzden erkeklerden hoşlanan bir eşcinsel olarak tanımlıyorum kendimi. Çünkü bedensel anlamda hemcinsimden hoşlanıyorum ve erkek erkeğe hoşlanma ve beraberlik durumunun adı, sen içinde ne barındırırsan barındır eşcinsel oluyorsun. Bir eşcinselle bir transseksüel arasında fark olamaz; heteroseksizm bireylerin varoluşları için toplumsal cinisyete uygun yarattığı kategorileri dayatıyor insanlara. O kategorilere dahil olmak istemeyenler ve eşcinsellikleriyle barışamayanlar da aksesura yöneliyor işte.

Heteroseksist toplum ya transseksüel yapıyor eşcinselleri, ya da bastırılmış eşcinsel. Transseksüeller görsel anlamda kendilerini toplumsal cinsiyete uygun şekilde dönüştürüyorlar da, diğerleri-gizli olanları da yatak odasında orgazm oluncaya kadar davranışları veya kılık-kıyafetleriyle toplumsal cinsiyete uydurmaya çalışıyorlar kendileirni. Transseksüel uzun saçı ile, gizli eşcinsel aksesuar uzun saçı arasında fark yok aslında.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder