8 Aralık 2016 Perşembe

Ahlakçılara inat 2016'nın şarkısı Aleyna Tilki'den


Ahlakçılara (göbeği açık, yaşı küçük diyenlere) inat yılın, 2016'nın şarkısı Aleyna Tilki'den "Cavapsız Çınlama". Televizyon kanalları falan yayınlamıyor sanırım artık. Ama kim izliyor ki sizin televizyonlarınızı YouTube varken..? YouTube'da tıklanma sayısı 200 milyona doğru gidiyor şarkının. Daha başka bir veriye ihtiyaç var mı yılın şarkısı için?

20'şer yıl arayla 70'lerde Nilüfer, 90'larda Aşkın Nur Yengi, 2010'larda Aleyna Tilki küçük yaşlarıyla müziğimize bomba gibi düştüler. Farkındaysanız geçen yıldan beri müziğimizin soundu çok yükseldi ve bu yüksek soundun en büyük patlaması Aleyna Tilki ile oldu.

Muhafazakar coğrafyalarda suni gündem çok oluşturulur gerçekçilikten uzak bir şekilde. Aleyna Tilki'ye yapılan ahlakçılık da suni bir gündemdi ve geçti gitti. Nerede o ahlakçı magazinciler? Ama Aleyna Tilki dünya döndükçe varolmaya devam edecek; başka hiçbir şarkı söylemese bile.

Altın Kelebek ödüllerinde falan neden yoktu Aleyna Tilki? Yetkililer bir de tarih aralığı numarası yapıyorlar ödüller şu tarihler arasını kapsıyor diye. Peki seneye 2017'nin en iyi çıkış yapan ödülünü mü vereceksiniz Aleyna'ya? Veya belli tarih aralığı ödül kapsama alanı dışında mı kalıyor. O zaman 2016'nın ödül törenini 2017'nin ilk aylarında yap ki, 2016'nın hepsi dahil olsun değerlendirmeye.

Evet, yaşı küçük başarısı tarihi büyüklükte olan bu şarkı ve şarkıcıya sırtını dömüştür ahlakçı müzik piyasası. Hatta Aleyna'nın müzik şirketi bile sahip çıkmadı yanılmıyorsam ki, hep tereddütlü açıklamalarda bulundular yanlış hatırlamıyorsam. Yani sorumluluğu Aleyna Tilki ve ailesinin üzerine attılar Aleyna'nın sahne almasından dolayı. Tarih bunu da unutmayacak bilesiniz.

Yarın bir gün Aleyna Billboard listeleirnde 1 numara falan olursa, sakın ha gurur falan duymayın yaptığınız ahlakçılıktan dolayı. Neymiş Aleyna teşhirde bulunuyormuş göbeğini açarak. İran'a gidin o zaman! Ahlakçılık yapanların da neler yaptıklarına, nasıl yaşadıklarına bir bakarsanız, gerçekten sadece ve sadece ahlakÇILIK yaptıklarını anlarsınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder