19 Kasım 2015 Perşembe

Voleybolda mucizenin adı Lucia Bosetti


Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı, Fenerbaçe başkanı ve Fenerbahçe Erkek Futbol Takımı antrenörü önünde oynadığı Eczacıbaşı ile ertelenmiş olan derby karşılaşmasını belki 3-0 kazanabilecekken, önde götürdüğü 1. seti 5 veya 6 kez set sayısını kullanamayarak 3-1 kazandı. Gerçi ikinci seti de Fenerbahçe 25-23 kazandığı için, Eczacıbaşı da puan veya maçı da alabilirdi. Büyük maçlarda kazananı genellikle 2 sayı bile belirleyebiliyor.

Mihajlovic hala oyuna dahil olamıyor... Polen gene bazen bloklanmasına ve topu outa vurmasına rağmen takımın sayı yükünü çeken oyunculardan. Kim beklenenin altında bence. Servislerde falan eskisi kadar cesur ve isabetli değil. Belki de maçın gidişatına göre vites ayarlıyordur büyük oyunculuğun verdiği özgüvenle. Eda görevini gene layığıyla yapıyor. Bugünkü maçın alınmasında onun blokları çok önemliydi. Dicle de güzel bir performans sergiledi. Merve defansta gene muhteşemdi. Herhalde çıkmayacak sert topları bile onun kadar iyi karşılayan başka libero yoktur yeryüzünde.

Bugünün yıldızı ve özellikle değinmek istediğim kişiyse Lucia Bosetti. Gerçekten o voleybol dünyasındaki mucizenin ta kendisi. 1,76'lık boyu ile 1,90'lık oyuncular kadar sıçrama yeteneğine sahip; smaç yüksekliği 3,06 m. Bugün özellikle servisleriyle Eczacıbaşını bayağı zorladı. Defansına diyecek bir şey yok zaten. Skor olarak da çift haneli rakamlarda seyrediyor sürekli. Sayı almak sadece smaçla olmuyor onun için. Görerek oynayan ve aklıyla enerjisini yerinde kullanabilen bir oyuncu. Takımda olması güven veriyor insana. Takımda Bosetti gibi bir oyuncun varsa, mutalaka avantajlısın demektir. Oyundan hiç kopmaması, takımın da pes etmemesini sağlıyor.

Voleybol takımlarının dinamoları pasör çaprazlarıdır ama bazı takımlar Fenerbahçe gibi takımı 4 numaradan sürüklerler. Bu sadece Kim'in olmasıyla alakalı bir durum değil. Fenerbahçe 4 numaralı mevkiyi ben bildi bileli hep dünyanın 1 numaralı oyuncularına teslim etmiştir. Osmokrovic'ten Sokolova'ya, Logan Tom'dan Fernanda Garay'a kadar... Bana göre Bosetti de dünyanın en önemli 4 numaralı oyunculardan biridir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder