12 Mayıs 2018 Cumartesi

BEN AYNI BEN DE, SİZ KENDİNİZDE MİSİNİZ?

Eşcinselim, oy vermiyorum hiçbir partiye!
Eşcinsel karşıtı partilerden beklenti içine giren eşcinsellerin de aklına yanıyorum!


Fark yok aslında. İkisi de aynı ben. Fark sizin algılarınızda. Beni hangi kalıba sokarsanız sokun, ben değişmem, değişemem, hele sizin istediğiniz gibi hiç değişemem. Bakış açılarınızı düzeltecek, gerçekleri görecek olan sizlersiniz. Size çok iş düşüyor ve ne yaparsanız sizin insanlığınıza. Eşcinseller de insandır heteroseksüellerden zerre kadar eksikliği olmayan. Eksiklik de sizde olabilir, iyi düşünün. İnsanın sevme biçimi belirleyemez kim olduğunu ve ona nasıl davranılması gerektiğini. Kişiliktir önemli olan; o da kimde vardır, kimde yoktur iyi analiz etmek gerekiyor.

Sabahleyin uyanınca insan gibi uyanıyorum;  eşcinsel olarak nasıl uyunur, nasıl uyanılır bilmiyorum heteroseksüellikten farklı olarak. Yemek yerken de cinsel yönelimim bana farklı davrandırmıyor. Tenis oynarken, badminton oynarken, yüzerken, bisiklete binerken de eşcinsel değil heteroseksüel olsaydım, gene Halil gibi olurdum. Gülerken de aynıyım, gözyaşımın da bir farkı yok cinsel yönelimimden dolayı. Kişiliğimi de etkilemiyor eşcinselliğim. Çünkü genlerim nasılsa öyle bir kişliğim var, karakterimi de gene cinsel yönelimime göre oluşturmadım hayata kategorisiz bakabildiğim için. Severken de seviyorum sadece. Sevgi nedir; birine karşı güzel duygular hissetmektir. Eşcinseller de yüreğinden sever, kıçından değil!

Bakınız, diğer eşcinselleri bilmiyorum ama benim sevilmek gibi kaygım da yok artık. Heteroseksist dünyadan bir beklentim de yok. Sadece insanlık bekliyorum. Çünkü heteroseksist dünyadan gelecek olan şey benim beklentilerimi asla ve asla karşılamaz. Çünkü doğal bir şey mi kalmış bu dünyada? Her şey samimiyetsiz, her şey iki yüzlü olduğu için güven diye bir şey kalmamış. Herkes yerinde sağolsun, herkes sadece kendini bilsin yeter benim için. Siz ne verebilirsiniz ki sahi bana ki bugüne kadar bir şey mi verdiniz? Rahat bırakın yeter.

Ben çok çaba sarfettim kendimi anlatabilmek için, hala da ediyorum ve edeceğim de ama sizin beni anlayıp anlamamanız da farketmiyor benim için artık. Anlarsanız kendi insanlıığnızın yararına. İnsanın kendine benzemeyeni ötekileştirmesi, bunun üzerinden varolmaya çalışması çok ilkelce, çok yabazca. İnsanlar farklılıklar üzerinden kendini iyi hissetmeye çalışıyor kendisi sanki bir başkasına göre farklılık değilmiş gibi. Sen birinin cinsel yönelimini beğenmezsin, bir başkası da senin yaşam biçimini beğenmez, inançlarını beğenmez vesaire. İnsanların birbirine benzemememzlikleri bir eksiklik değil, bir zenginliktir. Açın şu pencerelerinzi artık ya, ufkunuzu genişletin!

Seçim notum: Eşcinselliği tanımayan siyasilere insanlığıma saygı adına benden oy çıkmaz bu saatten sonra. Çünkü eşcinselliğin olmadığı bir hayat yok! Nasıl bir demokrasidir ki, nasıl bir yönetime talip olmaktır ki, bunu manevi duygularına ve kişisel hesaplarına göre yapıyorlar. Siz insanları kendinize benzetebilmek için mi yönetime talip oluyorsunuz? Doğru siyaset, doğru politika, doğru yönetim nedir biliyor musunuz; iyi yaşamak, güzel yaşamak, eşit ve özgür yaşamak, insanların yaşam biçimlerine ve hayata bakış açılarına saygı duymaktır. İnsanların yaşam biçimlerini dogmatizm belirleyemez; Doğru yaşam doğal yaşam, insanın hiçbir baskı altında hissetmeden içinden geldiği gibi yaşamasıdır. Çünkü kimsenin nasıl yaşayacağına dair vaaza ihtiyacı olamaz. Çünkü her canlının bir tanecik yaşamı vardır, nasıl yaşayacağını da belirleme hakkı vardır. Dünyada kimseye benzemeyen bir yapım olsa da, gene de o yaşam biçiminde herkes kadar eşit ve özgür yaşama hakkım vardır, o yasalarda ben de yer almalıyımdır. Anlayabiliyor musunuz?


Eşcinsel karşıtı partilerden beklenti içine giren eşcinsellerin de aklına yanıyorum!
Benden oy talep edecek partiler ayağıma gelecek, söz veriyorum yasalarda eşcinsellik tanınacak ve size yapılan saldırılar ve ayrımcılıklar nefret suçu kapsamına alınacak diyecek ve bunu bütün ülkeye bangır bangır haykıracak, ondan sonra eğer politikaları da hoşuma giderse belki! Çok şey mi istiyorum; hadi yaa! Vergi verirken iyi, vatandaş olarak tüm yükümlülükleri yerine getirirken iyi, oy verirken iyi ama eşcinselim diyince Lut Kavmi? Salak mı zannediyorsunuz szi beni yaa!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder