2 Nisan 2018 Pazartesi

Anlatamıyorum..; 100 yıl sonra görüşürüz!


Hafta sonu gay buluşmalarımız devam ediyor ve yeni katılımcılarımız da olabiliyor nadiren de olsa. Neden nadiren; çünkü kalıpsal bir eşcinsellik anlayışımız yok oluşum olarak. Bize göre bir heteroseksüellik var cinsel yönelim olarak, bir de eşcinsellik. Cinsiyet kimliği heteroseksizme dahil olan bir şey; transseksüellik denilen şeyin derdi de zaten heteroseksüel olarak rüştünü ispat etmek.

Öğrendiğimiz kadarıyla bu cinsiyetsizlik bilinçsiz gay dediğimiz transseksüel kesimi oldukça rahatsız ediyor. Çünkü onlar cinsiyet kimliği üzerinden varolma, kendilerini gerçekleştirme derdindeler heteroseksizme ait olma kaygısıyla; bireyin eşitlik ve özgürlük için hak mücadelesi vermek yerine. Ve şablon eşcinsellik anlayışı dışındaki eşitlik ve özgürlük mücadelesi onlara göre bir engel teşkil ediyor sanki. Çünkü onlara göre cinsiyetsizliği savunmak, toplumun geçiş ameliyatı olmadan da transseksüellik olabileceği düşüncesini üretmesinden korkuyorlar. Bir eşcinselin, bedeninden memnun olup cinsiyetsizliğe inanması falan onlara tuhaf gelebiliyor. Ve cinsiyet kimliğinin, heteroseksizmin içselleştirmeye sebep olduğu bir şey olduğunu düşünmek bile istemiyorlar. Onlara göre yanlış bedende doğmak diye bir şey var; yani doğa yanlış yaratmış onları. Yani bedenleriyle barışamamak bir rahatsızlık değil de, yanlış bedende doğmuş olmalarına inanmak bir rahatsızlık onlara göre. Ve penisli bir kadın olmak veya vajinalı bir erkek olmak tahayyül ve tahammül edilemeycek bir şey olnlar için. Onlara göre bedenini muhafaza eden bir erkeklik veya kadınlığı savunmak, bunu savunanın kıskançlığından başka bir şey olamazmış. Ben mesela kadın olmak istiyormuşum da, olamıyormuşum. Olanlardan neyim eksik ayol sağlam bir akıl ve fikrimin fazlalığından başka!!! Rahatsız olduğunuz kadar çok da komiksiniz ya... Çünkü ben silikon meme ve yapay cinsel organlarla hissiyatımı kaybedecek kadar gerçeklerden uzak biri değilim ne yazık ki. Trans geçişiyle cinsiyetçi toplumun bu cinsiyeti kabul edeceğini mi sanıyorsunuz? Hayır, dediğiniz gibi kendiniz için değil, topluma kendinizi kabul ettirmek için transseksüel oluyorsunuz. Homofobik olduğunuz için, bedeninzile barışık olAmadığınız için transseksüel oluyorsunuz. Ve eşcinselliğiyle barışık olmayan gizli eşcinsellerle transseksüellerin buluşması, homofobinin bir buluşma noktasıdır. İstediğiniz kadar transseksüellik doğal bir gerçektir diye anlatmaya devam edin. Heteroseksizm ancak bu kadarına izin veriyor eşcinselliğin, o da kandırmaca. Zaman ilerledikçe, eşitlik ve özgürlük geldikçe zaten herkes kendini olduğu gibi ifade edebilecek ve dahil olmak isteyeceği cinsiyetçi bir düzen bile kalmayacak. Transseksüellerin cinsiyetçiliğe karşı olduğunu falan anlatmasın kimse bana. Ayol onlar düpedüz homofobik.

Bütün bunları bir heteroseksüele anlatabiliyorsun da bir transsesküel tabirliye anlatamıyorsun. Çünkü Dünya Sağlık Örgütü homofobik olmadığı için, hala psikolojik bir vaka olarak tanımlıyor transseksüelliği.

Ben niye düşünecelerimi ifade ediyormuşum. Para için, şöhret için, kariyer için, manevi tatmin için, ne için söyler misiniz? Hiçbiri olmadığını herkes biliyor; YANLIŞ, BİLİNÇSİZ EŞCİNSELLİK HOMOFOBİYE SEBEP OLDUĞU İÇİN. Eşcinsel özgürlük niye gelmiyor; eşcinseller bilinçlenemediği için. Benim derdim de bu. Yoksa bana ne kimin ne olduğundan, kimin ne yaptığından veya yapmak istediğinden. İster kestirir, ister dikktiri... Destekliyorum da ayrıca bu şekilde mutlu olacaksalar. Keşke benim yoğurdu veya damtesi mi sevdiğim kimsenin umrunda olmadığı gibi, benim kimi sevdiğim de kimsenin umrunda olmasaydı da, ben bu konular hakında ifadede bulunmak yerine başka hedeflerime kilitlenseydim. Sevmiyorum aslında ben kardeşim sevme biçiminin böyle erkeklik ve kadınlık üzerinden takıntı haline getirilmesini. Benim işim-gücüm var ya; keşke kimse şu heteroseksizmin etkisi altında kalmasa da başka işlerine güçlerine baksalar.

Gerçekten bireyin yanlış bedende doğup da gerçek kimliğine kavuşturulması falan değil transseksüelik. Heteroseksizmin şu anki aşamasında böyle bir yanlış eşcinsellik algısı oluşmuş koşullanmalardan dolayı, baskılardan dolayı Ve bilinçsiz eşcinsel bireylerin maddi-manevi çıkarlarıyla örtüşüyor transseksüellik; böyle bir yanlış gerçek de var.

100 yıl sonra görüşürüz!

Not: Eşcinselliğin kabul edilmesi için, eşcinsellerin heteroseksüellerle arkadaşlık yapmasında çok fayda var... Eşcinselliğin anlatılmasında da çok fayda var...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder