14 Mart 2018 Çarşamba

Eşcinselliğin arkasında net bir şekilde durmadıktan sonra i*nelikten kurtulamayız!

İ*nelik bir homofobidir.
Çünkü ötekileştirilmeleri için eşcinsellere giydirilen bir kılftır, bir ithamdır nefretle anlamlandırılan!


Hayatta öğrendiklerimden... Cahil ve yobaz insanlara bir şeyleri anlatmaya çalışarak zaman kaybetmeyin, moralinizi bozmayın. Çünkü ne yapsanız nafile onlara karşı. Onlara hadlerini bildirin sadece! Çünkü sen alttan aldıkça onlar bildiklerini her şey zannederek, kendilerini bi' mok sanıyorlar ve haklı görmeye başlıyorlar. İbnelik adı üstünde ibnelik diyorlar mesela, nasıl normal olur, nasıl sağlıklı olur diyorlar. Ayrımcı olduğunu söyleyince de, toplum öyle diyor, öyle görüyor, niye ayrımcılık olsun diyor birisi mesela. Yaradan(!) erkek ve kadını yaratmış diyor.

Ona eşcinselliğin cinsel yönelim olduğunu, eşcinselliğin erkeklikle kadınlıkla bir alakasının olmadığını tabiki de anlatamazsın; okumuş kişiler bile bunun hormonlarla veya çevresel faktörlerle alakalı olduğunu düşündüğünüe göre, bir şeyleri hiç araştırma ihtiyacı hissetmediğine göre. Tabi bu araştırmamacısızlığın yanı sıra, bilinçsiz eşcinsellerin de toplumsal cinsiyet paralelinde, cinsel yönelimlerini cinsiyetle bağdaştırmaya çalışmaları, bu önyargıların en büyük sebebi. Diyor ki-ler, siz de memnun değilsiniz ibneliğinizden, rahatsızsınız bu durumdan. Bilinçsiz eşcinsellere göre yaptıkları değerlendirmede haklılar. Çünkü bilinçsiz eşcinseller de kendilerine küs değiller mi, keşke eşcinsel doğmasaydık diyerek kadın veya erkek olmaya çalışmıyorlar mı, kendilerinden nefret etmiyolar mı? Cahillere anlatamıyorsun, eşcinselliğin eşcinselleri rahatsız etmediğini, homofobi dediğmiz ayrımcılığın ve nefretin rahatsız ettiğini. Beyefendi eşcinsel karşıtlığının nefret olmadığını savunuyor. Dahası eşcinsellik kelimesini bile bilmiyor ki, o yüzden ibne diyor. Hem kelime olarak, hem de bu kelimenin içini hıncahınç nefret dolu bir şekilde içselleştiriyor-lar. Bu nefretin olması gerektiği gibi olduğuna inandıği için bunu nefret olarak değil, olması gerektiği gibi düşündüğünü sanıyor.

Cahillere göre eşcinseller normal bir insan değiller, çünkü normal bir insan gibi eşcinsel görüntüye şahit olmuyorlar. HAKLILAR! Görünen eşcinseller sadece travesti olarak seks işçiliği yapıyorlar veya erkekten kadına dönmeye çalışıyorlar. Hiç milletvekli veya doktor avukat görmüyorlar. HAKLILAR; Çünkü bu alandaki eşcinseller kendilerini gizliyorlar. Eşcinseller de mi haklılar gelecek garantileri için? E, o zaman homofobi döner durur aralıksızın. Çözüm ne o zaman? Tanrı bizi böyle yarattı kabul edin demek, burası Türkiye çok açık olamayız demek, susmak ve haddimizi bilmkem mi? Okumuş bir arladaşım bile zamanında gizli olmayı içselleştirilmiş homofobi olarak görmüyordu. Oysa kişinin geleceğiyle ilgili kaygısının bile gizli olmasına sebep olması, eşcinselliğinin arkasında duramama sebebi olarak bana göre bir homofobidir. Bakınız, bilinçli bir eşcinsel, kendi gibi olmaktan vazgeçmez gelecek garantisi için bile olsa. Çünkü, hiçbir garanti, eşcinselliği kabul ettirmekten daha güvenceli değildir. Eşcinselliğin arkasında net bir şekilde durmadıktan sonra ibnelikten kurtulamayız. Hele inanç sistemine göre yaratılış veya erkeklik-kadınlık üzerinden kendimizi açıklamaya çalışırsak, hepten gideriz. Çünkü bu iki unsur zaten heteroseksizmi vareden şeyler!

Tekrar altını çizeyim. Dün İranlı arkadaşım da söyledi. Toplumsal cinsiyet rollerini giymiş tranSvestilik dediğimiz şey eşcinsellikle yan yana olduğu sürece, bu demektir ki zaten; hem bedensel, hem de düşünsel anlamda heteroseksistliktir, ve bu yüzden eşcinsellik asla düze çıkamaz! İnsanlık sosyolojik evrim sürecinden ileriye doğru gittikçe, elbette bu cinisyetçilikten kurtulacaktır ama süreç tamamlanıncaya kadar geçen evrede, olan gene eşicinsellre, özellikle ben eşcinselim diyenlere olacaktır. Haa, pardon ben transfobiktim değil mi? Haa, pardon benim düşüncelerimin bilimsel bir dayanağı yoktu değil mi? Siz bildiğiniz yolda ilerleyin öyleyse, ben de bildiğim yolda. Özellikle şu bilinçli ve aktvist geçinen, taravesti olmayan eşcinsellerin bile toplumsal cinsiyet rollerine uygun olarak gullüm başlığı altında iğrenç kocacım, karıcım muhabbetleri falan beni çok irrite ediyor eşcinselliği baltaladığı için.

Dün mülteci eşcinsel arkadaşım diyor ki, translara BM 1500 lira aylık yardım yapıyormuş. Ben yaşlı ve topal(bir bacağı yok çünkü) olmama rağmen, 3 ayda 120 lira veriyorlardı, onu da kestiler. Gelenekselleştikçe, toplumsal cinisyet rolleri de prim yapmaya başlamış olsa gerek İran'daki gibi! Kadın kılığına girip, kadın gibi güçsüz davranarak toplumun eşcinselleri kabul edeceğini zannetmek, pardon onlar eşcinsel değildi değil mi, biyolojik kadınların prim yaptığı için erkek egemen dünyada erkek gibi davranarak nereye kadar yırtabiliriz ki? Daha önce eşcinsellik adına bilinçli bir şey yapılamamasının sonuçları değil mi bugünkü homofobi.

Transfobi falan yok arkadaşlar. Kendinizi erkek veya kadın zannederek trans olarak reddedildiğiniz yalanıyla kandırmayın kendinizi; siz de ibne olarak görülüyorsunuz ve homofobi var sadece. Adamlar daha eşcinsel kelimesini bile bilmiyor ki, size karşı yapılan ayrımcılıklar transfobi olsun. Transseksüellik denilen şeyin bedeniyle barışamamışlık olduğunu söylemek de transfobi değil, transseksüel denilenlerin içselleştirilmiş homofobisidir. Cahil dediğimiz şeyler, bizim cahilliğimiz yüzünden var. Eşcinselleri ibne diye yok etmeye çalışıyorsa sistem, bu bizim eşcinselliğimizle tam anlamıyla barışamadığımızdan. Bu trans dediğimiz kişiler, kendilerine olan saldırıların eşcinsellikleriyle barışamamışlıklarının uzantısı olduğunu umarım bir gün anlarlar... Biz transız eşcinsel değiliz diyorlar ya, o kadar nefret boyutundaki eşcinselliklerine mesafeleri, kendi nefretlerinde boğulduklarının farkında değiller.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder