19 Ekim 2016 Çarşamba

Homofobiklerin % 100 eşcinsel olduğuna örnek


Fotoğraf notu: Neyin utanılıp neyin utanılmayacağı göreceli bir kavramdır. Kimisine göre bir bakış ayıptır, kimisine göre çırılçıplaklık en doğaldır. Ben de birilerinin örümcek kafalılığına göre utanacak değilim herhalde.

Hornet hesabım var ama ayda bir falan bakarım gelen mesaj falan var mı diye. Öyle Hornet'ten tanışmalarım, buluşmalarım falan yoktur. Daha önce de benzer bir mesaj almıştım ama en son aldığım mesajdan bahsedeceğim.
"Ulan şerefsiz birde pazar günleri çamlık ta tenis kusuna geliyorsun yanımıza rezil edicem seni insanların içinde piç" şeklindeydi mesaj.
Ara not: Onun imla hatalarını düzeltmeyeceğim seviyesi açısından ve tırnak içinde yazacağım mesajlarını...
Kim olduğunu ve neden böyle davrandığını sordum.
"O kadar temiz insanların içine girmeyi utanmıyormusun hangi yüzle geliyorsun pislik" şeklinde ikinci mesaj geldi.
"Senden daha iyi tenis oynuyorsam onu mu hazmedemedin?" dedim,
"Merak etme seni dışarıdan izliyorum resimlerin yazıların ekran resimlerine aldım senden habersiz millete gösterip rezil edecegim seni" şeklinde devam etti.
"Mal herif" dedi...
Karşıma çıkmasını söyleyince,
"Sen rezil olur iken çıkacağım karşına merak etme sen pislik insan"
Neden böyle davrandığını sordum... "Paylaşamadığımız bir şey falan mı oldu, yoksa seni rahatsız eden bir tarafım mı..?" dedim
Cevabı:
"Yaptıgın bu rezillik ne terbiyesiz
Pazar görüşeceğiz bu yazılan ve resimlerinle bir daha o insanlar içine giremeyeceksin
Yazık yazık rezil
Oraya gelen küçük kızları sübyancılık yaptığını anlatacağım
Telefonun İLE onların resimlerini çektiğini anlatacağım
Rezil ipne"
Şimdi görüşelim,  dememe,
"Pazar hesaplaşacagız" şeklinde cevap verdi...
Korktuğunu söyleyince,
"Pazar günü korkak görürsün
Sıkma canıno
Sen
Rezil
Sübyancı
Röntgenci
Pislik
Sapık
Bu resimlerini yazışmaları renk renk basıp o tenis kortuna asacagım direkleride aynı şekilde her giren insan görsün senin ne pislik oldugunu
O kafetaryayıda asacagım
Merak etme sen
Terbiyesiz
Ahlaksız"

Ve ben bu kişinin kim olduğunu çıkardım... Ve ona  kim olduğunu hatırlatınca "bye" dedi.
Gene "Rezilllllllll" dedi.
Kendisine de hatırlattım kendini ve kabul etti.
"He he he he o benim" dedi.
"Görürsün pazar günü
Kim oldugumu
"Rezillll" dedi...
"Sübyancı
Pislik
Sapık
Terbiyesiz" diye devam etti...

Ben de, "Hakaret ettiğin bir eşcinselle ne alıp veremediğin olduğunu sormazlar mı?" dedim...

"İpne
Gayyyyy" dedi.

Ve kim olduğunu anladıktan sonra son haykırışlarından sonra cevap vermedi artık. Çünkü kozlar benim elime geçmişti; horozlanması kim olduğunu anlayıncaya kadardı.

Ben niye rezil olacağım, neden rezil olacağım, kimden ve neden korkacağım..?
Düşünün eşcinsel tanışma sitesinde bir eşcinsel başka bir eşcinseli terbiyesizlikle, ahlaksızlıkla, sapıklıkla, vesaire ile suçluyor...
"Senin ne işin var o sitede 'sadece AYIM' nikiyle?" demezleri mi adama?
Aktif olunca eşcinselden sayılınmıyor mu?
İşte böyle bir ülkede yaşıyoruz;
daha eşcinselliğin ne olduğunu bilmeyen ve bilmediği için eşcinselliğe, dolayısıyla açık eşcinsellere düşman, dolayısıyla kendine düşman, homofobiyi içselleştiren, yani eşcinselliğiyle barışamamış gizli ve kendine düşman eşcinsellerin olduğu bir ülkede yaşıyoruz.
Bakınız, kimliğiyle ilgili problemi olmayanlar, eşcinseller onlara bulaşmadıktan sonra eşcinsellere düşman olmaz. En azından böyle araştırıp, bulup nefret kusmaz. Evet, altını çize çize söylüyorum. Hangi sebeple olursa olsun, dayanağı ne olursa olsun, bir eşcinsele sözlü veya fiziksel olarak saldıran kişi eşcinseldir. Bu 2+2=4 kadar nettir. Bu kişiler eşcinsellikleriyle barışamamışlardır; ya bastırıyorlardır eşcinselliklerini, ya da kendilerini tutamayıp yaşıyorlardır ama heteroseksist değerleri içselleştirmeleriyle pişmanlıklar yaşayıp homofobik oluyorlardır. Gerçekten bir insanın kendisiyle ilgili bir derdi yoksa, tanımadığı insanlardan nefret etmesi için mantıklı bir sebep yoktur. Evet en eşcinsel karşıtı olanlar tam anlamıyla eşcinseldir.
Düşünün adam benim yazılarımı takip ediyor, sosyal medya hesaplarımı takip ediyor, paylaşımlarımı takip ediyor ve dışarıda da beni takip mi ediyor karşılaşıyor muyuz bilmiyorum, aramızda hiçbir husumet olmadığı halde beni hedef haline getiriyor. Niye söyler misiniz? A, B, C, D kişi değil de bu kişi; eşcinsel çünkü. AKTİF olduğu için kendisini gay kabul etmiyor sanırım ki bana gay diyor, beni gay olduğum için aşağılıyor ve eşcinselliği sapıklıkla, ahlaksızlıkla, vesaireyle eş tutyor, en önemlisi sübyancılıkla suçluyor eşcinsel olan bir kişiyi. Küçük kızların fotoğrafını çekiyormuşum. Tenis kortunda küçük kız mı var bir, ikincisi eşcinselliğin karşı cinsle alakasının olmadığını bile bilmiyor zavallım. İşte toplum ne derse, o şekilde beyinlerini dolduruyorlar, kendilerine-eşcinselliğe (kendileri de eşcinsel çünkü) olan nefretlerini de diğer eşcinsellere kusuyorlar. Eşcinsellerden nefret edince, kendi eşcinselliklerinden kurtulacaklarını veya başkalarının kendi eşcinselliklerini çakmayacağını düşünüyorlar. Çünkü zannediyorlar ki, kendileri gibi eşcinsel olan birini aşağılayan birisinin eşcinsel olduğu düşünülemez. Tabii haklı; kimse de niye sana zararı olmayan birisinden nefret ediyorsun diye sorma zihniyetine sahip değildir. Birisi ötekiyse ötekidir, ötekileştirenin ne olduğu, ne yaptığı önemli değildir.

Aklıma ne geldi biliyor musunuz? Facebook sahte hesapları kapatıyor ve kimlik bilgisi istiyordu hesabın devamlılığı için. Bence çok doğru bir uygulama. Çünkü herkes uzaktan sahte hesaplarla böyle zaman kaybettirebiliyor... Hatta fotoğrafla beraber kimlik bilgileri, telefon numaraları, ev adresleri de girlsin hesap açılırken ki, böyle zirzop insanlar kafalarına göre davranamasınlar.

Zannediyorlar ki eşcinseller gerçek kimlikleriyle hayatın içinde varolamazlar. Toplum böyle düşünüyor, eşcinseller bile böyle düşünüyor ki, ben deşifre edilirsem hayattan elimi ayağımı çekeceğim... E ben zaten açık eşcinselim; beni bilen herkes eşcinsel olduğumu biliyor; beni neyimle rezil edeceksin. O fotoğraflar benim zaten bloğumda, sosyal medya hesaplarımda olan fotoğraflar. Ayrıca ben çıplaklıktan utanan birisi değilim ki... Çırılçıplak bütün dünyaya gösterilsem utanmayı boşverin gurur duyarım. İnsanın bedeninden utanması akıl ve mantık dışı bir şeydir. Bedenimiz bir et parçasıdır varolmamıza aracılık eden ve ölünce çürüyüp gidecek, toprak olacaktır. Kedi köpek bedeninden utanıyor mu; demek ki bu ahlakçılıktan başka bir şey değil. Hornette de öyle zannedildiği gibi çırılçıplak fotoğrafım yok. Bloğumda falan paylaştığım ve göğüslerimin görüldüğü bir fotoğrafım var. Erkekler sütyen taksaydı ben de takardım! Gerçi sütyen takılcak memem de yok; tahta gibi çünkü!

Allahım, Tanrım, Evrenim, her ne isen işte; ben nasıl anlatacağım derdimi bu insanlara..? Ne kadar boşlar, ne kadar boş şeylerle uğraşıyorlar. Günah da benim, ayıp da benim, her yaptığımdan da ben sorumluyum. Hukuki olarak varsa bir yanlışım, çekerim cezasını... Sen, siz kendi eşcinselliğinize bakar mısın-ız? Sanırım utanıyorsunuz AKTİFliğinizden veya gizli başa taraflarınızdan!

Zaten bu kadar açık ve net olduğum için bir şey yapamıyorlar ya... Amaçları sadec baskı yapmak, korkutmak... Bütün eşcinseller açık ve net olsalardı, homofobikler korkardı. Çünkü haksız olanlar korkar, yanlış bilenler korkar; çünkü haklı dayanakları yoktur. Homofobinin de haklı bir tarafı olabilir mi?

Son not; Bir zamanlar gerçek hayatta da beni her gördüğünde t*p diye aşağılayan bir eşcinsel vardı şimdilerde İzmir'de travesti olup fuhuş yapan! Bir gün üzerine bir yürürsün bunun... Hornet'ten beni aşağılayan da hesabını kapatmış!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder