18 Haziran 2016 Cumartesi

Onur yürüyüşlerinin iptalini tarih başarısızlık olarak yazacak


Aşk bitmez doğası gereği; engeller daha güçlü kılar aşkı. Eşcinsel aşka karşı çıkanların aşkı, ertesi gün poşete girer ve onların aşkı da boğulur. Gerçi onların aşk anlayışı var mı, ondan bile şüpheliyim de..!

Onur Yürüyüşleri bir bir iptal edildi ya ülkemizde... Ahlak bahanesiyle, Müslüman bir ülke oluşumuz bahanesiyle, vesaire... Yakışmıyormuş ya "biz"e eşcinsellik... Bize yakışan nedir; gericilik, yobazlık mı?

Eşcinselliğin yasal olduğu ülkelerde kim ne kaybediyor, kim ne zarar görüyor..? İnsan nesli de devam ediyor, ahlak da zarar görmüyor, her koyun da kendi bacağından asılır ayrıca öte dünyada..!

Üzerinde yaşadığımız gezegende kimse kimseden hesap sorma yetkisine sahip değildir. İnsan hakları her şeyin, açık ve net söyleyeyim dinin bile üstündedir. Ben yapıma uygun, içimden geldiği gibi yaşayamadıktan sonra manevi değerlerin benim için ne anlamı olabilir ki... Dinin eşcinselliği yasaklaması demek, benim de yasaklanmam demektir. Sen yasaklanıyor musun da ben yasaklanayım; yok ki farkımız... Sonra da cahil diyince alınıyorlar.

Yaa... bir insan, heteroseksist bir dünyada nefrete hedef gösterilmek, cinayete kurban gitmek, şiddete ve ayrımcılığa maruz kalmak için mi eşcinsel OLACAK..? Eşcinsellik olunan bir şey değil, doğulan bir şeydir kafalar basmasa da, çıkarlara ters düşse de. Aslı astarı olmayan şeylere dayanarak eşcinsel karşıtlığı yapıyorsunuz...

Siz hastalık nedir biliyor musunuz, siz ahlaksızlık nedir biliyor musunuz, siz maneviyatın ne demek olduğunu biliyor musunuz..? BİLMİYORSUNUZ BENCE! Bilseniz bu kadar insanlık dışı olmazsınız, bu kadar insan haklarını suistimal etmezsiniz, bu kadar adaletsiz olmazsınız, bu kadar ZALİM olmazsınız.

Bir insanın sevme hakkını elinden almak kadar acımasızca bir şey olabilir mi? Eşcinseller insanca yaşama haklarına sahip olabilmek için etkinlik yapıyorlar, başka da hiçbir nedeni yok. Bunu siz de biliyorsunuz...

Tarih, Onur yürüyüşlerinin iptalini başarı değil, yobazların başarısızlığı, anti demokaratlığı diye yazacak. Yok öyle muhafazakar demokratlık diye bir şey falan... Özgürlüğün muhafazakarlığı mı olurmuş hiç; siz kimi kandırıyorsunuz.


Siyah-beyaz, renksiz bir hayat olur mu; bazıları işte bunu yapmaya çalışıyor..!


Medeni olmanın arkasında bilim yatar, eğitim yatar, insan hakları yatar, tabiat yatar..; YASAKLAR DEĞİL, YOBAZLIK DEĞİL, CEHALET DEĞİL, NEFRET DEĞİL, AYRIMCILIK DEĞİL...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder