14 Kasım 2015 Cumartesi

Yapımcı da şiddet iddiasına "makyaj olabilir" diyor


Kadın bir gazeteci, oyuncu sevgilisi Saruhan Hünel'in kendisini darp ettiğine dair fotoğraflarını yayınladı.
Ben de bu fotoğrafa bakarak "bu şiddet değil, makyaj olabilir" dedim bir yazımda.
Aslında içim içimi yedi. Bir kadın şiddete uğramasa, bunu medyada paylaşırbilir miydi? Ama gerçekten o kadar ölçülü bir şiddet morartısı olabilir miydi? Yani morluk muntazam bir şekilde çok orantılı şekilde dağılmıştı. Yani gözün etrafındaki morluk koyudan açığa doğru orantılı bir şekilde yayılmış ve hiçbir deformasyon yoktu gözün etrafındaki deride. Gerçekten şiddette çok ama karşı biryim. Eğer o morartı şiddet sonucu oluştusysa da, şüphemden dolayı milyonlarca kez özür dilerim bu gazeteci kadından.

Saruhan Hünel'in sanatçı kardeşi de abisinin böyle bir şey yapmayacağını, hiç kimseyi incitmeyen bir yapısı olduğunu söyledi. O da kardeşinin böyle bir şey yapmayacağına inanmasa, "Olay yargıda, bakalım altından ne çıkacak" diyerek bu konudaki özgüvenini sergiler mi?

Kampanya başlatılmış Saruhan Hünel'in oynadığı diziden atılması için. Yapımcısı da, “Set dışında özel hayatında yaşanan ve yargıya intikal eden bir olay var. Ben yargıç değilim, savcı değilim. Belki iki sevgilinin aralarında bizim bilmediğimiz bir konu, farklı bir düşmanlık var. Kadın makyaj yapmış olabilir. Bu bir ekmek davası, ben kesinleşmemiş, henüz suçu sabitleşmemiş bir olay üzerinden nasıl birinin ekmeğini keserim? Saruhan ‘Ben böyle bir şey yapmadım’ diyor. ‘Bana sinirlerime hakim olamadım, ben bu kadını dövdüm’ gibi bir açıklama yapsa o zaman durum farklı olurdu. Ona ‘Ben seni gönderiyorum’ derdim” demiş.

Yapımcının da "Saruhan Hünel, 'Ben böyle bir şey yapmadım' diyor, kadın makyaj yapmış olabilir.." demesi bence kaale alınması gereken sözler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder