4 Aralık 2013 Çarşamba

Radarıma takılan Model


Bazıları ukalalık olarak görse de ben Türk Pop müziğini kaale alamıyorum ne yazık ki. Ancak beni irkiltecek bir tınısı olması gerekir kulak vermem için. Model'i de kaale almıyordum. Ta ki TV'de bir klip şarkıları kulağıma gelinceye kadar. Özellikle solistinin (Fatma Turgut) sesi minik de olsa rengi cezbediciydi. Son albümlerini dinliyorum şu an ve dinlediğim hiçbir şarkıları atlama ihtiyacı hissettirmiyor. Alt yapı sağlam da, melodiler de insanın ruhunu okşuyor. Vokal de gerçekten güzel. Şarkıya heyecan katıyor.

Hoş geldin dünyama Model. Geç kalmadım Model'e; Pişmiş dönemlerinde tanışmak, daha sağlam bir yer edecektir gönlümde. Eourovision'a falan katılacak olursak, en isabetli tercih olur pop müziğimizin temsilcisi olarak. Hem modern, hem uluslararası bir tarz, hem de kaliteli bir Model. Ben bayıldım valla son albümlerine.

Albümleri alınmayı fazlasıyla hak ediyor. Albüm demek, bir şarkı üzerinden "uzun çalar" satmak değil de, baştan sona sanatçının hikayesini sıkılmadan dinlemekse, "Levla'nın Hikayesi" dinlenmeyi hak ediyor. İçinde pop var, rock var, senfoni var... Yıllarca sıkılmadan dinlenebilecek bir başucu albümü, bir "Müzik Kutusu!"

İçinde 10 tane şarkı var. 10 tane! Şarkı denmeyi hak eden 10 şarkı. O yüzden hep başa almak zorunda kaldığın için albüm dinle dinle bitmiyor. Bitmesin istiyorsun çünkü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder