12 Ocak 2016 Salı

Fesupanallah; eşcinselliği değil de eşcinselleri savunuyormuş!

Radikal Blog'da bir arkadaş eşcinsellikle ilgili yazmaya karar vermiş... Eşcinsellerin yaşadığı zorlu koşullardan, dışlanmamaları gerektiğinden, yargılanmamaları gerektiğinden, onların da sevilmesi gerektiğinden, eşcinselliğin seçim değil hormanal olduğundan, suç olmadığından falan bahsetmiş ama... Diyor ki...

"Dinimizde eşcinsellik asla kabul edilmiyor. Allah'a inanan insan eşcinsellik duygusunu yok etmeli. Bu haram ve günahtır. Sizce kim bunun farkında değil ki? Kim bunun doğru bir şey olduğunu savunuyor ki? Ama bu insanın elinde olan bir şey değildir. Bu yazımda eşcinselliği değil sadece eşcinselleri savunuyorum.
Katıldığım tek konu evet eşcinsellik bir sınavdır belki. İnsan bu duyguyu asla kötüye kullanmamalı. Yani tabiri caizse ilişkiye girmemeliler(cinsel olarak).
Asla ve asla bunun taraftarı değilim ve karşıyım(cinsel ilişkiye) ama mecbur kalınca insan neler yapmaz ki?
Yıllar önce artık kesinleşen bir araştırma sonucu eşcinselliğin doğuştan yani hormonel bir durum olduğu kesinleşmiştir."

Benim de bu kişiye tavsiyem...
Bu sözler bilgisizlik ve homofobiden başka bir şey değil. Bence siz eşcinselikle ilgili olarak yazmayın; eşcinselleri savunurken resmen homofobi kusmuşsunuz. Eşcinselliğe karşı olup da eşcinselleri savunmak kadar saçma ve de çelişkili bir şey olabilir mi?
Hele ki eşcinselliği değil de eşcinselleri savunuyorum demeniz, homofobiye resmen davetiye çıkarmaktır. Ben de o zaman eşcinselleri değil, eşcinselliği savunuyorum. Çünkü eşcinsellik doğanın bir gerçeği ve ona sahip çıkması gereken eşcinsellerin kendileri; birkaç aktivist homofobiyle nereye kadar mücadele edebilir ki?
Niye heteroseksüeller değil de eşcinseller sınava tabi tutuluyor; Tanrı ayrımcı mı?
Ne alakası var cinsel yönelimin hormonlarla? Önce cinsiyet kimliğiyle cinsel yönelimin ayırdına varınız. Cinsiyet kimliği hormonlarla alakalı olabilir ama bir eşcinselin cinsel yöneliminin ne alakası olabilir ki hormonlarla? Mesela ben biyolojik cinsiyetimden de, cinsiyet kimliğimden de şikayetçi değilim ki... Yani hormonlarım, bedenim ve erkek cinsiyetim paralelinde ve ben bundan şikayetçi değilim... Pardon siz yoksa eşcinselleri, kadın olmak isteyen transeksüeller mi zannediyorsun?
İnsanların doğuştan getirdiği cinsel kimlik özelllikleri din gibi manevi unsurların üzerinde bir şeydir. İnsan haklarını lütfen uhrevi şeyler üzerinden değerlendirmeyelim.
Siz kaş yapayım derken göz çıkarıyorsunuz eşcinselleri savunuduğunuzu zannedereken. Tavsiyem homofobik olan bu yazıyı kaldırmanız ve bence yazmayın bundan sonra da eğer böyle yazacaksanız. Eşcinsellere zarar verir bu tür yazılar homofobiyi içten içe besleyeceği için.
Eşcinsellerin kendilerini cinsel anlamda gerçekleştirmesi, duyguyu kötüye kullanmak mıdır?
Eşcinseller mecburiyetten değil, yapıları öyle olduğu için eşcinseller. Eşcinselliğin çevresel faktörlerle alakası olsaydı, nice zorlu koşullarda yaşayan heteroseksüel, eşcinsel olurdu o zaman.

Fesupannalah!

http://blog.radikal.com.tr/lgbt/escinsellik-secim-ve-hastalik-degildir-saygi-ve-sevgi-anlayisi-121933

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder